Hory 2010 - Nendaz

Važení, po loňském úspěšném zájezdu do exotického kantonu Graubünden, jsme letos zvolili jazykově mnohem přístupnější frankogermánský kanton Valais/Wallis jehož hlavní město Sion budeme mít pod s sebou jako na dlani, jelikož naše středisko Nendaz je proslavené jednou z nejlepších vyhlídek na Sion na celém světě!

Ubytování

Máme dva 6-ti lůžkové apartmány 49m2 v rezidenci Procondu (5, route de la Péroua, 1997, Haute-Nendaz, Valais, Švýcarsko, Evropa, Země) v přímé viditelnosti na lanovky.


Zvětšit mapu

Ubytování bude v sobotu po 17 hodině, pokud plánujeme nečekané zdržení v dopravní zácpě a příjezd po 20 hodině, musíme dát vědět dopředu, klíče budou k vyzvednutí v baru s pozdní zavíračkou jehož jméno bude zveřejněno na skrytém místě. Uvolnění pokojů do 9 hodin další sobotu. Máme také 2 venkovní parkovací místa zdarma, povlečení a osvobození od závěrečného úklidu nekuchyňských postor už je v ceně. U kuchyně bude potřeba vyklidit ledničku, tj. dojíst plesnivé zbytky i původně neplesnivých sýrů a salámů apod. Ručníky ale stojí 5€. Pokud někdo počítá s narozením potomka, počítejte 25€ za dětskou postýlku, pokud se narodí mimi sedící, ušetří neboť stolička stojí jen 15€.

Propozice radí přivézt s sebou toaletní papír, kuchyňské oblečení, houbu na tabuli, jídelní a čistící (Viktor) agenty, košové pytlíky, atd.

Po Nendaz a do Siviez, což je strategické místo na přejezdu Verbier/Veyssonaz, jezdí zdarma ve dne skibus.

Lyžování

Lyžařská oblast je poměrně velká, o 33,3% dokonce předstihuje notoricky známé 3 údolí/Trois Valées a jmenuje se totiž 4 údolí/4 Vallées. Permanentku platná na celou oblast je pochopitelně povinná aby se všichni lyžaři mohli zúčastnit povinného fakultativního výletu, pro který je oblast díky náročnosti spojovacích sjezdů obzvláště vhodná. Nelyžaři budou mít v den fakultativního výletu přes den povinný volný program, ale navečer budou mít čest svážet ("svažte ho na zem") lyžaře z různých míst od vypnutých lanovek zpět do místa ubytování.

Lyžuje se od 1350m do 3300m. Panoramatickou mapu střediska je po událostech 11.září poměrně těžké nalézt volně na webu, cestovce se ale podařilo jednu přeci jen objevit na zabezpečené síti prolomením hesla kipota.

Permici zde mají elektronické, či-li papírové fotky tedy nejsou potřeba. Kromě (několika) denních, mají také permice dopolední do 12h30, odpolední od 13hod, od předpolední od 11h30. Bohužel nemají dopolední permice na 6dní pro celou oblast, tuto permici by jistě rádo využilo hodně našich klientů.

Pojištění Snowcare vztahující se k události na sjezdovce je možně za 4ChF/den. Ale podle popisu se nebude vztahovat na cokoliv, co není spojené s událostí, u které neasistovala horská služba. Či-li vlastní pojištění bude jistější.

Cesta

Jedeme stále po dálnici Praha - Rozvadov - Nürnberg - Sinsheim - Karlsruhe - Basel - Bern - Fribourg - Vevey - Martigny - Sion. Zde opustíme dálnici a vyjedeme do střediska Nendaz. Google počítá cestu 8h51m, počítejme raději s dobou 9h ať máme časovou rezervu.


Zvětšit mapu

Důležitá informace pro majitele navigací GPS, v zimě nebývají všechny trasy, které navigace nabídne, sjízdné pro osobní auta bez speciální výbavy (ocelové pásy, radlice, zařízení pro odstřelování lavin). Týká se to zejména vysokohorských průsmyků. Pokud někdo chce využít benefitů modré armády, může se projet své autíčko vláčkem v úseku Kandersteg-Goppenstein.

Další info

Podle nejčerstvějších informací ve Švýcarsku referendem švýcarské franky a raps neodmítli, pouze se za ně nesmí stavět minarety.

V případě špatného počasí, sněžení, vichřice, difúze je připraven náhradní program, fotovýlet do Zermattu s cílem nafotit okolní horny (Matterhorn, Ben Horne, Mys Horn, Little Bighorn atp.) pro prezentaci v nějakém neproprietárním programu. Bere někdo na čtyřitisícovky čtyřstovku s difrakční optikou a automatickou panohlavu ?

Geocaching

GC1APJH  GCM04Y  GC1DH5W  GC2495V  GC1QGWQ  GC1MZP3  GC1VCMP 

Zhodnocení a závěr

Co říci na závěr: 20.3.-27.3.2010.

Cena za ubytování vychází na 6250 Kč na osobu. Permice letos si letos každý musí koupit na místě svépomocí, jsou zde dva typy platnosti, Printse a 4 Vallées Mont-Fort. Díky fakultativnímu výletu a díky tomu, že nejvyšší bod Mont Fort není v oblasti platnosti lokálnějších skipasů, přichází do úvahy dražší varianta na celá 4 údolí.

Ceny v ChF

délkaPrintse4 vallés
8:30-12:3057/4771/61
13:00-4355
11:30-4761
1 den5166
6 dní266343
7 dní301389
8 dní334432
nelyžař 1den2443

Plus 5ChF na hardware

Poznámky

Žádáme majitele monochromatických monitorů, kteří mají problémy s klikáním, aby si laskavě klikli na tento odkaz, kde si mohou přečíst návod jak správně klikat.

Cestovka