Turistika

Jeskyně Jami na sredi na ostrově Cres

Turistika | Chorvatsko
Dvouhodinová vycházka k propasti a jeskyni.

Přechod Osorščica na ostrově Lošinj

Turistika | Chorvatsko
Celodenní přechod nejvyšší hory ostrova.

Seisenbergklamm

Turistika | Rakousko
Divoká soutěska spřistupněná lávkami.

Orientační lahůdka u Viareggia

Turistika | Itálie
V průvodci Rother: Severní Toskánsko č.49 je popsaná trasa k moři. Tuto trasu můžete pojmout jako etapovou individuální bojovku:

Pokljuška soteska

Turistika | Slovinsko
Pěkná atraktivní soutěska, která může sloužit pro aktivní odpočinutí to náročných túrách

Okruh pohořím Anaga k majáku Faro de Anaga

Turistika | Kanárské ostrovy
Velice pěkná celodenní túra převážně opuštěnou krajinou v nejsevernější části ostrova.

Výchozím bodem je vesnice Chamorga(500m) na konci slepé silnice vedoucí po hřebeni pohoří Anaga. Do vsi se dá dostat i mikrobusem č.247 ze Santa Cruz, který se jezdí 3x denně (viz. jízdní řády TITSA).

Zaparkovat se dá bez problémů na kraji vesnice u autobusové zastávky. U kostela teče z kohoutku chlorovaná voda. Stezka začíná nedaleko naproti kostelu (cedule Cabezo del Tejo) a stoupá údolím nejprve podél políček a poté krásným vavřínovým lesem na sedlo na hřebeni. Zde je křižovatka pěšin, vlevo se za 15min vystoupí na krásnou vyhlídku Cabezo del Tejo(750m), vpravo vede hřebenovka, kterou se dá také dojít za 1,5hod k Faro de Anaga. My ale jdeme přímo a sestoupíme nejprve lesem a poté mezi políčky do vesnice El Draguillo.

Barranco de Masca

Průvodce | Turistika | Kanárské ostrovy
Soutěsku je možné poznat buď zdola sestupem k moři nebo z hřebene z chodníku Guergues, ze kterého se otevírají letecké pohledy do soutěsky. Vesnice Masca a vlastní soutěska je turistické místo, hřeben naproti tomu navštěvuje daleko méně lidí.

Parkování možné 400m pod vyhlídkou na průsmyku Cherfé, sejít do nejbližší pravotočivé zatáčky, kde začíná stezka. Je třeba se držet stále vpravo v blízkosti hřebene. Po půl hodině mineme bývalé obydlí zasazené do jeskyně. Jeskyně je na straně spadající do soutěsky a ze stezky není přímo vidět. Na plošině u jeskyně je stín celý den, ve kterém se dá krásně relaxovat. Je jen třeba prudce sestoupit asi 5 schodů vytesaných do skály.

Orotava, La Caldera

Turistika | Kanárské ostrovy
La Caldera (1200m) je centrem rekreační oblasti, která se nachází v lesích nad hustě obydlenou aglomerací Puerto de la Cruz. V caldeře je vybudován pěkný piknikový areál se stolky, hřištěm, místy na grilování a pitnou vodou. Jezdí sem také autobus (č.345). V okolních borových lesích je množství nenáročných stezek, které lze různě kombinovat.

Pěkná vycházka vede z odpočívadlu Choza Chimoche vhodná jako relaxace po náročnějších dnech na Teide .

Muráňská planina

Turistika | Slovensko
Dlouhý jednodenní okruh liduprázdnou krajinou po Muráňské planině. Na jeden den ale nevděčné a málo míst na focení, většinou se jde lesem.

Colorado du Rustrel (Colorado Provencal)

Scenérie | Turistika | Francie

Colorado du Rustrel (Colorado Provencal)

Několikahodinový okruh kolem různých přírodních útvarů v odstínech okru a červeně.

XML informace