Madeira 2003

Cestopisy | Madeira
Dovolená na Madeiře se ukázala jako jedna z nejhezčích cest, příjemné podnebí i lidé, krásná příroda, kvanta květin. Jen to počasí v horách mohlo být lepší. Rozhodně vynikající poměr cena/výkon.

Madeiru jsme zvolili jako jednu z mála možností, kam se dá jet v zimě za rozumnou cenu. Konkurenční Kanárské ostrovy byly plné. Informoval jsem se tedy u Fischera, jestli jsou dostupné letenky i bez ubytování, jelikož to bylo zbytečně drahé. Z extrémně znuděné slečny jsem dostal informace, které jsem potřeboval, hlavně, že letenek je dost. Tak jsem se už s hotovostí pro ně vydal. Nyní ale elhle bylo posledních pár letenek, které mi neprodají "co kdyby si koupil někdo zájezd". Shohem Fischere, jěště, že máme internet.

Na německých Last minutech jsem si vyhledal a vybral zájezd s ubytováním typu "co zbyde volného, tam vás ubytujeme". Za chvilku mě už volala (v 8 večer) z berlínského Neckermanna slečna, jestli to platí. Po mých, pro ni asi nejapných otázkách, jestli inzerovaná cena je konečná a nebude navýšena o bezpečnostní a letištní poplatky, odlet v období vánočních prázdnin, přílet v období vánočních prázdnin a podobné skryté české vymoženosti, mě ujistila, že inzerovaná cena není klamavá a je opravdu konečná. Dokonce po mě nechtěla ani číslo kreditní karty. Letenky si máme vyzvednout ráno před odletem na letišti, kde je taky zaplatíme.

Dovolená nás tak vyšla i s cestou do Drážďan a týdenním parkovaním podstatně levněji.