-4.den/neděle - Taj Mahal

Ráno nám správce opravdu odchytí ještě za tmy autobus (34Rs). Přespání zde se ukázalo jako lepší varianta než hledání noclehu v Agře. V Agře jdeme pěšky na nádraží, kde necháváme batohy a po smlouvání bereme autorikšu za pre-paid cenu 50Rs k Taj Mahalu.

Lístek stojí obligátních 20/250Rs, pouze je nutno zaplatit daň 500Rs, za kterou dostáváme půl litr vody zdarma. Před vstupem musíme projít důkladnou prohlídkou a nechat mobil a nůž v úschovně.

Taj Mahal je překvapivě opravdu fantastický a fotogenický. Trávíme zde půl dne a při odchodu nás překvapují stometrové fronty u vstupu. Hledáme bankomat a nechtěně procházíme čtvrť na jih od Taj Mahal. To je kontrast, bohužel nejsem dost otrlý abych vytáhnul foťák. Bankomat nacházíme trochu někde jinde a bereme autorikšu vtipálka (30Rs) k Agra Fort. Tam už nemusíme platit extra daň (50Rs), "jen 250Rs" za vstup. Pevnost je také překvapivě fotogenická. Hlídači jsou ostražití, chytají drzé kluky, kteří vylezou po římse do nepřístupné části.

Autorikšou (40Rs) zpět na nádraží, odkud nám jede vlak do Jhansi. Má asi hodinu spoždění, v cíli jsme až za tmy. Po obligátním odhánění taxikářů bereme autorikšu do hotelu Samrat. Ten je sice dražší (300Rs) ale na pokoj si objednáváme výbornou levnou pizzu, chowmain a kolu.