Pobřeží Biskajského zálivu

Dune de Pylat

Pravděpodobně nejvyšší evropská duna (110m). V celé oblasti `Les Landes/Cote d'Argent` duny a borové lesy a řídké osídlení. Oficiální parkoviště u duny předražené (3,05EUR) ale dá se zaparkovat zdarma u kempu nacházejícího se 2km jižně. Kemp se k duně obchází zprava. Z vrcholu je krásný rozhled na celou zátoku a na borové lesy. V moři se dá koupat.

La Rochelle

Historický přístav na pobřeží Atlantiku. Ve Starém přístavu věže `Tour St.Nicolas` (35m vysoká, vstup 3,60EUR), `Porte de la Grosse Horloge`, `Tour de la Chaine` (vstup 3,60EUR), `Tour de la Lanterne` (starý maják, 3,60EUR), radnice. V okolí se nacházejí staré pevnosti, z nichž je nejznámější `Fort Boyard`. O město se bojovalo za kardinála Richelieu (hugenoti, 3 mušketýři). **Mořské akvárium** - Vstup 11EUR, http://www.aquarium-larochelle.com Lodní výlety na **Fort Boyard** - 2hod, 12,50EUR

Poitieres

Kostel `Notre-Dame-la-Grande` z 11.stol. s nejbohatší sochařskou výzdobou fasády ve Francii. Supermoderní centrum `Futuroscope` ve směru na [[Tours]], nedaleko zastávka rychlovlaku TGV.